Ohlasy

k podstatě

Marie M.

podnikající maminka dvou dětí

„Paní Ivu Reichel, jsem navštívila, aby mi pomohla nahlédnout na to, proč se mi stále vrací atopický ekzém. Průběh terapie mě velmi překvapil, protože byl o prožitku. Během terapie jsem se mohla dostat do svého těla, pozorovat co se děje a přijímat to. Zjistit, že odpovědi jsou ve mě, v mém těle a já na ně mohu přicházet sama. Celou dobu mi byla paní Reichel empatickou podporou. Citila jsem se bezpečně a důvěřovala jsem jí. Mohla jsem tak projevit cokoliv. Po terapii jsem zjistila, že jsem si také odnesla zkušenost, kterou si mohu pomoci v běžném životě. Paní Reichel je pro mě člověkem, který provází lidi na cestě k sobě skrze tělo. Pro mě je tím nejlepším průvodcem “

Helena Tašnerová

Zpěvačka a učitelka zpěvu

"Setkání s Ivou Reichel pro mě bylo obrovským darem a požehnáním. Byl to první člověk, který mě nijak nehodnotil, nesnažil se mi nijak radit a jen mě přijímal takovou, jaká jsem. Měla jsem najednou možnost zacítit absolutní přijetí mé osoby, se vším, jak jsem... se všemi emocemi, náladami, vzorci chování... zacítila jsem svoji podstatu, svoji hloubku. Žádné přetvářky... jen opravdovost, láska a přijetí všeho. Pocit absolutního bezpečí. Žádný tlak, žádná potřeba výkonu. Absolvovala jsem několik setkání individuální práce na sobě v přítomnosti Ivy. Věci v mém životě se začaly měnit a začaly se dít zázraky. Přišel např. k vědomí a udravil se můj léta mrtvý a téměř odepsaný zub, uzdravily se vztahy s mými rodiči a dětmi a taky s partnerem. Zažívám absolutní převrat ve svém životě a jsem šťastná. Vše, co mě trápilo, vyšlo na povrch a proměnilo se v dar. Z hloubky srdce za vše děkuji. To, co Iva nabízí, vnímám jako cestu opravdového osvobození duše s laskavým a láskyplným průvodcem. Helena"

Helena Kumperová

pedagogicko-psychologické poradenství Karlovy Vary

"Mé setkání s paní Ivou Reichel bylo zajímavé, nečekané, ale tím vzniklo hluboké duchovní přátelství. Když jsem kdysi řekla, že setkání bylo požehnáním, nebylo to nikterak patetické. Dnes vím, jak hluboká pravda byla. Napojení na člověka, přijetí jeho není prázdnou formou, ale interakcí formy a obsahu, kde se cítím integrovaná sama se sebou. Provázení mi pomohlo v mnohém, jsem stále na cestě, jako my všichni, nejen osobním, ale i profesním růstu a integritě. Děkuji za ně... Helena"